BULAKLILAR TOPLANTISI                                                                                    ANKARA


03 Şubat 2013 Pazar
Ankara Toplantısı

03.02.2013 Pazar günü Ankara Çukurambar Mado Restorant'ta Ankara'lı Bulak'lılarla bir araya gelindi. Özlenen birlikteliğin yeni bir adımı olmasından duyulan mutluluk, katılımcılar tarafından da aynı hasret ve muhabbetle karşılandı.

Ankara'da yaşayan Bulak'lılar köylerinin gelişim ve klkınma konularına duyarlı ve sorumlu olduklarını vurguladılar.

Bu güne kadar yapılan çalışmalarda başta Bulkav yönetim kurulu üyeleri ve Bulak Muhtarlığı takdirle anıldı.


Konu : Bulak Köyü ‘nün kalkınması için ne yapabilirim
 
?

  • Bulkav (Bulak Turizm ve Kalkınma Vakfı) etrafında toplanılması ve üye sayısının artması gerekliliği vurgulandı. Vakfın değerli yönecileriyle daha fazla temas halinde olunması, yapılan çalışmalarda Vakfın etkinliği ön planda olmalıdır tavsiyesi oluştu.

·   Bulak Muhtarlığı‘nın bugüne kadar yaptığı değerli çalışmalara daha fazla destek olunması gerektiği İstanbu l ve Ankara başta olmak üzere diğer şehirlerde yaşayan hemşehrilerimizin köylerine hizmette katkı sağlamalıdır anlayışı benimsendi.

·   İletişimimiz ve duyarlılığımızın zayıf olduğu birbirimizle daha fazla iletişim kurmamız gerektiği vurgulandı.

·    Köyün kültürel varlıklarının kullanıması konusunda projeler üretilmelidir denildi. Örneğin köyde bulunan çamaşırhanelerin kültürel faaliyetlere dahil edilmesi gerektiği söylendi.

·    Köyün Safranbolu'daki turizm potansiyeline entegre edilmesi mağara-köy bağlantısının kullanması için Muhtarlığın çalışmalarına sahip çıkılması, gerekirse oluşturulacak bir heyetin Valilik, Köylere Hizmet Getirme Birliği ve Köy Hizmetleri gibi devlet kuruluşlarından hizmet talebinde bulunması gerekliliği vurgulandı.

·    Köyde turizmin geliştirilmesi adına pansiyon ve otel işletmeciliği gibi hacimli yatırımlar yerine kısa vade de netice alınabilir konulara yönelinmesi önerildi. (Safranbolu‘nun hotel ve pansiyon işletmeciliğinde  oldukça ilerlediğini, köyün rekabet gücü oluşuncaya kadar hızlı netice alınır yatırımlara müteşebbisler  yönlendirilmelidir görüşü önemsendi.)

·    Menteşoğlu İlkokulu‘nda otantik yapı elemanları adı altında atelye kurulma imkanı olduğu, Bulak‘taki ustaların 6 ay süreyle öğretim elemanı olarak görev yapma imkanı olduğu söylendi. Konuyla ilgili teknik araştırmalar yapılıp girişimlerde bulunulması önerildi.

·    Hobi bahçesi çalışmalarının Türkiye'de yükselen bir değer olduğu, bölgemizde bu tarz çalışmalar için Tarımsal Kalkınma Kooperatifiyle temas kurulmasıönerildi.

 

Ankara  Toplantısı  bize "sosyalleşme  ve  daha  kuvvetli  iletişim " sloganını  ortaya  koydu . Gelişmede   özlenen neticeleri  elde etmek için birinci adım olarak görüldü . Yukarıda sayılan öneriler üzerine oluşan komite şu şekildedir .

 

Ankara Çalışma Ekibi

 

·         Mehmet Dinçer

·   Ayten Bumin

·   Soner Eren

·   Can Aykol

·   Yasemen Çınar

·   Hüseyin Albayrak

·   Mustafa Vatandaş

·   Abdullah Dinçer

·   Keriman Dinçer

·   Mehmet Özsoy

         Toplantı organizasyonunda emeği geçen Sn.Hakkı Eren başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunarım,

                Onur Sevimliay

    
      Bulkav Üyelik İşlemleri:

  • BULKAV'a üye olmak için öncelikle 50,00 TL tutarındaki üye giriş bedeli, vakfın Vakıflar Bankası Karabük Şubesi IBAN: TR70 0001 5001 5800 7296 0005 40 nolu hesabına yatırılmalı,

  • Dekontun gönderen kısmına "kendi adınız", açıklama kısmına ise "Bulkav üyelik bedeli" ifadesi yazdırılmalıdır.

  • Bankadan alınan dekont saklanmalıdır.

  • Daha sonra aşağıdaki linkte yer alan üyelik giriş formu eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalıdır.

Online üyelik için >>>

                tıklayınız...

Sayfanın izlenme sayısı: 969

 

Kapat