KÖYÜMÜZÜ SEVİYORUZ...


 

 


İyi günler,

Ben Açıkgözlerdenim. Rahmetli dedem Fehmi Açıksöz'ü belki tanıyor olabilirsiniz. Geçtiğimiz kış da anneannemi kaybettik. Cenazesi için köye geldiğimde havasını, toprağını, kokusunu ne kadar özlediğimi fark ettim. 33 yaşındayım. Çocukluğumun yazları Akyol mahallesinde koşturup kafamı gözümü yarmakla geçti. O zamanlar belki farkında değilmişim ama şimdi anlıyorum ki aslında dünyanın en şanslı çocuklarından biriymişim. Bunları yazarken bile gözlerim doluyor. Köyümü çok ama çok seviyorum ve benim gibi, annemlerin nesli gibi okuyup İstanbul'a ya da başka şehirlere yerleşen nesillerle birlikte köyümün boynu bükük, yalnız bir köy olmasına dayanamıyorum.

Köyümde zamanla tarımın da köreldiğini görmeye başladım. Duyduklarım da hep aynı şekilde. Herkes tarımı toprağı bırakıp şehre yerleşmenin yolunu arıyor. Elimde olsa, köyüme geri dönebilsem ancak şu anda bu hayal biraz uzak... Belki şöyle bir hayrım olabilir diye düşündüm. Lütfen bu mailimi ciddiye alın ve köyde elinizden geldiğince herkese duyurun:

Nazmi Ilıcalı isimli girişimci bir çiftçi, Radikal Gazetesi, NTV gibi ciddi haber organlarında "organik ve tarımı yapılabilen" tohum getiren herkese altın vaad etti. Organik tohum getiren her çiftçiye çeyrek, ender rastlanan tohum getiren her çiftçiye ise tam altın veriyor. Haberin linki aşağıda
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&VersionID=89629&Date=30.09.2011&ArticleID=1064849

LÜTFEN AMA LÜTFEN BUNU OLABİLDİĞİNCE ÇOK BULAKLIYA YOLLAYINIZ.
SONSUZ SEVGİLER VE SAYGILARLA

Deniz Özgüney


Sevgili Bulaklılar, Bulakseverler...

Deniz hanımın düşünce ve duyguları hakkında görüş ve önerilerinizi info@bulakonline.net adresine bekliyoruz.

Selam ve saygılarımızla.

Sayfanın izlenme sayısı: 765

 
  

Kapat